Letošního ročníku rallye Dakar 2021 jsme se bohužel nemohli zúčastnit, protože Saudská Arábie uzavřela hranice a nelze se tam jednoduše dostat, protože nebylo možné získat ani víza. Minulý covidový rok obecně nepřál kulturním, sportovním a samozřejmě také motoristickým podnikům.  Doufejme, že rok 2021 bude ke všem aktivitám příznivější a že si v něm konečně zase pořádně zafotíme.

Pro tento rok bychom se rádi věnovali hlavně fotografování autokrosu a cross-country.

Ale podívejme se na aktuální dění na letošním Dakaru:

Dnes se na Dakaru odjela první etapa a zatím to s většinou našich posádek vypadá velice dobře. V kategorii kamionů je v první desítce dokonce pět našich posádek a další je hned na dvanáctém místě – druhý vůz týmu Instaforex Loprais Praga – J. Tománek, T. Kašpárek a J. Stross. Na druhou pozici se mezi ruské týmy vklínil A. Loprais s P. Pokorou a K. Alkendi. Na pátém místě za nimi je posádka Big Schock Racig M. Macík, F. Tomášek a D. Švanda. Hned za ním se umístily posádky I. Casaleho z Tatra Buggyra Racing a J. Valtra z týmu Valter Racing Team a na devátém místě skončila druhá posádka Tatra Buggyra Racing Martina Šoltýse.

Úspěchu dosáhl i Martin Prokop z MP Racing, který skončil na velmi pěkném třetím místě. A mezi motocyklisty zaujal Martin Michek z Orion – Moto Racing Group jedenáctým místem.

Ale dnes se jela teprve první etapa, takže pro naše jezdce je důležité vydržet – jezdci i technika.

A ještě se zmíním o motorkářích vezoucích se ve Škodovce – o Ondrovi Klymčiwovi a Petrovi Vlčkovi, kteří stále jedou a postupně zjišťují, že ta navigace nebude taková stranda, jak si původně mysleli. Hlídat k roadbooku ještě časy v jejich průjezdech je náročnější než to vypadá!

Takže hodně štěstí všem posádkám!

A na závěr ještě několik nezávodních fotografií ze Saudské Arábie – města Jeddah: