Hned zkraje roku jsme s napětím sledovali závodníky, jak se perou s tratí, s technickými problémy i sami se sebou. Dnes již jsou závodníci doma, a tak nastal čas vzpomínek a vyprávění. Proto i řidič našeho nejúspěšnějšího kamionu Martin Macík zorganizoval v různých místech republiky řadu besed o Dakaru 2018.

Všechny besedy zatím byly velmi rychle vyprodány – kdo nevyužil předprodej, lístky nesehnal. V pondělí 12. února 2018 se v Hradci Králové konala další z těchto besed.

Besedu si sám moderoval Martin Macík. Kdo ho neviděl moderovat, těžko uvěří, jak mu to jde! Jan Brabec ho skvěle doplňoval jako zkušený bavič. David Pabiška jim skvěle sekundoval. Vyprávění začalo příběhy ještě před Dakarem, ze soustředění v Peru. Samozřejmě také došlo na příběhy ze samotného závodu, co je potkalo i jak si vzájemně pomáhali. Na besedě účastníci zhlédli řadu videí s patřičným komentářem.

Pravidelným účastníkem besed je nepřekonatelný optimista Jan „Brabčák“ Brabec a občasným účastníkem také Brabčákův „záchranář“ David „Bojka“ Pabiška, který mu několikrát na letošním Dakaru pomohl. Besed zatím bylo sice jen pár, ale již se staly známé svým vtipem a nadhledem, se kterým tito jezdci dokáží vyprávět.

Po celý večer se účastníci se náramně bavili a všechny protagonisty odměňovali častým potleskem. Po ukončení besedy si ještě všichni udělali čas na autogramiádu. Škoda jen, že s sebou neměli medaile, které na Dakaru obdrželi.

Na závěr dodejme, že posádka Martin Macík s Františkem Tomáškem a Michalem Mrkvou obsadili na letošním Dakaru mezi kamiony krásné 5. místo a Jan Brabec při své premiéře dosáhl na 39. místo v kategorii motocyklů. Díky tomu se jejich žluté barvy na tratích Peru, Argentiny ani Bolívie neztratily.

Publikováno také na novinky.czzde.

Související obrázky: