Poslední prázdninový víkend od 31. srpna do 2. září 2018 se jel na autodromu v Mostě již 26. ročník závodů Evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship. Adam Lacko z týmu Buggyra Racing 1969 byl sice v celkovém pořadí druhý se 131 body, ale na prvního Jochena Hahna ztrácel 57 bodů. Zato třetí Norbert Kiss je za naším Lackem pouze o 10 bodů. Jak se rozdíl změní po víkendu?

Součástí šampionátu byly opět i doprovodné závody vozů Octavia Cup, KIA Platinum Cup a Renault Clio Cup Central Europe. Komu by snad tento nabitý program nestačil, mohl se nechat svézt v závodním autě nebo se projet v motokáře, či proletět ve vrtulníku. Letos navíc firma Nissan prováděla testovací jízdy s vozem Nissan Navara na šikmém svahu se sklonem až 42°!

ME Truck - okruh v noci

Obrázek 1 z 45

Letos již podruhé byl součástí závodního víkendu Most Truck Festival – festival pro všechny řidiče kamionů, dopravní společnosti i milovníky kamionů. Letos opět mohli všichni nadšení kamioňáci si své vozy navzájem porovnat své náklaďáky a také se s nimi projet po závodní dráze. Také letos měl Truck Festival vlastní pódium s vlastním programem. Na parkovišti těchto strojů nad diváckým svahem proběhla i volba nejhezčího tahače.

Hlavním lákadlem víkendu ale samozřejmě byly závody okruhových tahačů, ve kterých se s napětím očekávalo, zda-li a o kolik Adam Lacko sníží svoji ztrátu na prvního závodníka v celkovém pořadí Jochena Hahna. A protože o závodním víkendu hodně pršelo, byly závody velmi napínavé!

V první napínavé jízdě, kdy Adam Lacko startoval z druhé řady se na mokré trati probojoval na první místo, a to si udržel až do konce. Jeho největší konkurent Jochen Hahn skončil na místě třetím, takže Lacko ubral z jeho náskoku osm bodů. V druhé sobotní jízdě startoval Adam z osmého místa. Prvních osm jezdců se totiž na startovním roštu seřadí v opačném pořadí, než jak dokončili první jízdu. A druhá jízda byla ještě napínavější ne jízda předchozí. Adam se postupně prokousával závodním polem až na druhou pozici. Každý postup byl diváky náležitě oceněn mohutným potleskem! Přitom na první pozici se probojoval až v cílové rovince! Prostě drama až do konce!

Jochen Hahn skončil ve druhé jízdě šestý, takže Adam stáhl jeho náskok o dalších 5 bodů, takže celkem za dnešní den o 13 bodů. Druhý den Adam Lacko dojel jednou na druhém místě za Jochenem Hahnem a v poslední jízdě byl Adam Lacko čtvrtý a Jochen Hahn hned za ním pátý, takže druhý den byl úspěšnější Hahn, která získal o čtyři body více než Lacko. Celkově lze říci, že Jochen Hahn si upevnil svoji první pozici a pokud bude v dalších závodech dojíždět někde poblíž našeho Adama Lacka, tak ten jeho náskok nedožene. Na třetím místě v celkovém pořadí zůstal Norbert Kiss, od kterého Adam Lacko poodskočil o 17 bodů, takže nyní je před ním o 27 bodů. Ale vzhledem k systému bodování však toto není žádný jistý náskok, a jak je vidět v celkovém pořadí, je začátek startovního pole velmi vyrovnaný.

Publikováno také na novinky.czzde.

Související obrázky: