Když jsme byli na závodě Kosice Cup 2019 v Dolním Bousově, tak jsme měli možnost se seznámit s mladým autokrosovým závodníkem Matějem Ouředníčkem a jeho týmem zúčastněným na těchto závodech.

Na závodě se mu dařilo a v jednotlivých rozjížďkách obsadil třetí, první a čtvrté místo. Ve finále sice perfektně odstartoval, ale po chybě za první zatáčkou spadl na čtvrté místo. Do cíle to však dotáhl na místo třetí, takže získal svůj první pohár ve třídě Buggy Racer 125.

Pokud se Vám zdá jméno Ouředníček povědomé, tak ano – jistě znáte jméno jeho (zatím) známějšího otce – Tomáše z týmu South Racing jezdícímu nyní na Fordu Phoenix. Ale s ním si budeme povídat jindy. Dnes jsme využili přítomnost jeho syna Matěje a položili jsme mu několik otázek.

Kdy a jak jsi s ježděním začínal? 

V bugině jezdím od 5 let, takže letos jezdím už čtvrtým rokem. 

Jakou kategorii nyní jezdíš? 

Od letošního roku jezdím už Buggy Racer 125. To jsou buginy s objemem motoru 125 ccm. 

 Proč jezdíš právě buginy? 

Nejprve jsem chtěl jezdit já, potom jsem přesvědčil tátu no, a nakonec jsem se přes Ivo Kaštana dostal k Milanovi Vejmolovi, který mi postavil buginu a taky se mi o ni stará. A strašně mě to baví! 

Tento sport není zrovna laciný, kdo tě nejvíce podporuje? Koukám, že máš některé sponzory stejné jako táta… 

Podporuje mě hlavně rodina a nejvíc táta! A taky kamarádi a ti starší a zkušenější mi i radí při ježdění. A některé sponzory mám skutečně s tátou společné. To je přeci jasné!

Jaké jsou tvé plány na letošní sezónu a na další sezóny? 

Jezdím tuto silnější kategorii teprve první rok, tak se chci hlavně umístit v celé sezóně do desátého místa. 

Kdy Tě uvidíme na cross-country nebo dokonce na Dakaru? Plánuješ nebo chceš to vůbec zkusit? 

Samozřejmě! Již teď vlastně trénuji na Dakar 2028, to mi už bude 18 a půl… 

Matěj je milý kluk a rozhovor s ním byl super. Je neuvěřitelné, jak tito malí závodníci již v osmi letech vědí, co chtějí a jak dobře ovládají své buginy. Jejich zvládání smyků by jim mohl leckterý běžný řidič závidět! Matěj má navíc ještě výhodu, že má doma úžasný vzor ve svém otci. 

Tak Ti Matěji přejeme hodně i sportovních úspěchů a snad se zase brzy uvidíme. A hlavně Ti přejeme ten Dakar!

Související obrázky: