O víkendu 29. června 2019 se v Šeborově sešli kamioňáci z celé České republiky a přilehlého okolí, aby se společně pobavili a v neposlední řadě také porovnali své kamiony.

Tento sraz kamionů, kamioňáků a jejich příznivců každoročně pořádá firma Dvořák-Trucks s.r.o. na farmě Pavla Uchytila ve vesničce Šeborov nedaleko Velkého Meziříčí. Letošní ročník byl jubilejní – již desátý!

Místní truckshow je každoročně doprovázena bohatým programem se spoustou atrakcí pro děti i dospělé. Nechybí kolotoče, houpačky, cukrová vata a další atrakce. Děti mohly zhlédnout ukázku RC modelů kamionů. Samotní kamioňáci se účastnili soutěží ve sprintu, v jízdě zručnosti, v soutěži o nejhezčí tahač a večer pak o nejosvětlenější tahač. A komu to nestačilo, mohl se ještě proletět ve vrtulníku. Celá akce je vlastně taková kamioňácká pouť se spanilou jízdou.

Programem diváky provázel moderátor Vlasta Korec, který také představil navigátora z Fordu Ranger Dakar týmu South Racing CE Davida Křípala. David divákům ukázal roadbook z Dakaru 2019 a vysvětlil jim, co a jak z něho lze vyčíst a jak složitá je navigace v závodech typu cross-country. Dalším dakarským speciálem, který se truckshow zúčastnil, byl kamion severočeské stáje MKR Technology. Tento kamion dokončil s holandskou posádkou letošní Dakarskou rally na sedmém místě mezi kamiony a do Šeborova ho doprovodili jeho mechanici.

Celý slunečný den rychle utekl a až teprve pozdě večer se kamiony začaly rozjíždět.

Publikováno také na novinky.czzde.

Fotografie jsou rozděleny do dvou fotogalerií. Nejprve kamiony a druhá část je zaměřena na tým South Racing CE.

Související obrázky: