Dnešní sobotu 27. července 2019 jsme strávili v Poříčí nad Sázavou. Na závodišti „Homolka cross aréna“ probíhal první den Mezinárodního mistrovství České republiky a Mistrovství zóny střední Evropy. Na závodech byl také k vidění Tomáš Ouředníček s Fordem Ranger Dakar Phoenix.

Informace o závodech najdete také ve článcích Racer Buggy 160 řádily v Poříčí a Autokrosové drama v Poříčí nad Sázavou, ale pro manželku Hanku bylo mnohem zajímavější to, že ji opět svezl Tomáš Ouředníček! A v novém Fordu Ranger Dakar Phoenix! Phoenixem ještě nejela! Minule se totiž svezla ještě v Bestii.

Součástí víkendu totiž byla i prezentace týmu South Racing z Velkého Meziříčí, včetně jejich sponzorů. Přitom Tomáš Ouředníček několikrát na trati předvedl svého Forda Phoenixe. Aktuální novinkou byl trochu změněný barevný design vozu.

Jak se ti líbí nový Phoenix?

Líbí. A od doby, co jsem ho viděla naposledy mu přibyly krásné zářivé žluté proužky. Tak teď získal ještě o něco větší šmrnc 😀

Jak se ti do něho nastupovalo a vystupovalo? Koukal jsem, že někdo potřeboval i schůdky…

Vzhledem k tomu, že jsem nejela poprvé, tak jsem už trochu věděla jak na to. I když to opravdu není tak snadné. Za mě se nastupuje celkem dobře. Ven už je to horší… Ale zvládla jsem to i bez schůdků.

Tentokrát jsi se svezla po autokrosové trati, což je něco úplně jiného než minule…

Rozdíl to určitě byl. Minule jsme jeli po poli a polních cestách, takže jsme jeli dost rychle a zatáčky hodně smykem. Tady na autokrosové trati Tomáš taky každou rovinku pěkně zabral a třeba do zatačky uprostřed trati, jak jste fotili, jsme najížděli po dvou kolech. Nakonec to i Martin pěkně zachytil na fotce.

Nebála ses?

Strach jsem neměla. Tomášovi věřím a jízdu jsem si pořádně užívala. Nejvíc adrenalinový byl asi sjezd z kopce s dojezdem do levé zatáčky před cílovou rovinkou. Tam se auto taky hodně, hodně naklánělo. Ale super, všem moc doporučuju, je to opravdu úžasný zážizek. Jak bude příležitost, jedu zase 😀

Co bylo největším zážitkem z jízdy?

To se nedá jednoznačně říct. Celá jízda je jeden ohromný zážitek, který začíná nasazením přilby a pokračuje nasednutím do auta až po vystoupení ven. Když jsme přijeli zpět na stanoviště a vylezli z auta, bylo kolem spousta lidí. Každý kouká jak z toho vylezeš a jak se budeš tvářit 🙂 Nakonec nás odměnili velkým potleskem, když Tomáš pronesl : „NEKŘIČELA!“

Koukal jsem, že máte s Tomášem stejná trička?

Viděl jsi dobře! Udělat tato trička byl nápad syna Martina a myslím si, že se mu opravdu povedla. Nebylo jednoduché sehnat potisk dle návrhu na celé triko. Moc jsem se těšila až si ho vezmu na nějakou akci, no a těď byla skvělá příležitost, protože v Poříčí měl Tomáš svůj dakarský bivak jako doprovodný program. Martin dal také jedno triko i Tomášovi, kterému se moc líbilo a hned jsme si udělali společnou fotečku. Jak se líbí?

To víš, že se mi líbí a děkuji za rozhovor.

V galerii jsou fotografie nejen z jízdy, ale i z celého dakarského bivaku.

Související obrázky: