V pátek jsme se byli opět podívat v depu a přitom jsme obešli české závodní týmy. Někde (zatím) vládla pohoda, někde již byla trochu nervozita, jinde se ještě kontrolovalo vše potřebné. Ale všude se leštilo a přelešťovalo. Alespoň na startu musí být vše v perfektním stavu.

Úvodní prolog měl sice jen 7,5 závodních kilometrů, ale i tak zde došlo v krátkém sledu po sobě ke dvěma nehodám. V jedné šlo „jen“ o utrženou levou zadní poloosu u vozu startovní číslo 252 s maďarskou posádkou, ale druhá byla bohužel vážnější. Vůz can-am po skoku dopadl na předek a po dvou saltech skončil v křoví vedle cesty. Zatímco navigátor vystoupil sám, řidiče museli z vozu vystříhat a helikoptérou byl dopraven do nemcnice s podezřením na vnitřní zranění a poškození páteře. Doufejme, že se vše spraví. Po této nehodě byl zbytek závodu zrušen.

Úvodní zahajovací ceremoniál probíhal až od 21 hodin před hlavním vchodem do hradu Thury vár v centru města Várpalota. Závodníky dokonce osobně přivítal i sám hradní pán a důstojník výstřelem ze staré pušky. Následovalo pásmo lidových tanců a hned po nich začali před hlavní bránu hradu najíždět závodníci.

V následující galerii je mnoho fotografií z večerního ceremoniálu.