V pondělí 2. prosince 2019 dopoledne v prostorách pražském autosalónu firmy AUTA Super s.r.o. proběhla tisková konference, na níž jezdec týmu Ultimate Dakar Racing Tomáš Ouředníček, seznámil přítomné s novinkami v týmu a s jeho plány do budoucna. Pro mnohé bylo asi překvapením, že se Tomáš Ouředníček rozhodl po třech víceméně úspěšných letech neprodloužit smlouvu s globálním týmem South Racing, v jehož barvách jsme jej až dosud vídali, a vrátil se ke svému původnímu týmu Ultimate Dakar Racing.

Tomáš Ouředníček pojede v lednu 2020 již svůj sedmý Dakar a opět pojede s navigátorem Davidem Křípalem, jenž s ním pojede Dakar již potřetí. Nastávající ročník je pro rallye Dakar přelomový, protože se pojede v nové lokalitě, která se od předchozí v mnoha směrech liší. Rally se pojede v Saudské Arábii. Více než polovina tratě povede pískem. Vzhledem k ročnímu období, které patří k nejchladnějším měsícům v této oblasti, by mělo být ve dne poměrně teplo, ale v noci teploty mohou poklesnou k 10°C a mohou poklesnout i níže, až k bodu mrazu.

V závěru tiskové konference jsme měli možnost si s oběma závodníky popovídat.

David nám pověděl pár informací o připravených novinkách:

„Roadbook pro některé etapy obdržíme až 10 minut před výjezdem do etapy. Vybarvovat nám je budou podle jejich názoru, jak by to bylo vhodné vybarvit. Ale uvidíme. Bude to poprvé a zkušenosti zatím nejsou.“

A Tomáše jsme se zeptali, jaké jsou jeho cíle pro nastávající závod?

„Hlavní je dojet! Letos bude na Dakaru pět českých posádek v naší kategorii, tak to bude dost zajímavé i napínavé. My bychom se rádi umístili v TOP 10.“

A co po Dakaru?

„Zase budeme jezdit po výstavách. Rádi představujeme lidem Dakar, přibližujeme jim tento závod. Nás to baví, a jsme rádi, když to baví i diváky. 

Ale nepředbíhejme – až skutečná rallye vše ukáže!

Související obrázky: