Sedmou etapou se Dakar přehoupl do druhé poloviny. Etapa vede z Riyadhu do Wadi Al Dawasir. Opět to byla jedna z dlouhých etap. Celkem měřila 741 km, z kterých rychlostní zkouška měřila 546 km. Etapa má nejen rychlé partie v písečných polích, ale vede také napříč malými i velkými dunami. Dokonce jsou v etapě i horské partie. Etapa je tak náročná jak na řidičské umění jezdců, tak obzvláště na navigaci v různorodém terénu.

Všichni jsme celou noc s napětím čekali, jestli odstartuje Ford Ranger týmu Ultimate Dakar Racing s Tomášem Ouředničkem a Davidem Křípalem. A povedlo se…

Mechanici Jakub Mikulok, Jirka Sívek, Lukáš Kalanka a Raul Herrero spolu s Davidem Křípalem pracovali až do rána, aby vše bylo opraveno a připraveno co nejlépe. Jim patří hlavní zásluha, že dnes mohl vůz odstartovat. Jsou to týmoví hrdinové (nejen) dnešního dne!

Kromě této ranní radostné zprávy zasáhla před polednem všechny jezdce a příznivce rallye velice smutná zpráva, protože po těžkém pádu na motocyklu zemřel Paulo Goncalves. Stal se tak již 25. obětí mezi závodníky rallye Dakar a první obětí v Saúdské Arábii.

Paulo Goncalves jel již svůj 13. Dakar. Poprvé jel v roce 2006, několikrát se umístil v první desítce jezdců, několik etap i vyhrál a v roce 2015 skončil na druhém místě. Sedmou etapu letošního ralye Dakar však už nedokončí…

V důsledku Goncalvesovy smrti zrušili pořadatelé po dohodě s jezdci zítřejší osmou etapu pro kategorie motocyklů a čtyřkolek.

Zdeněk Tůma je na místě 11. víceméně bez větších šancí dostat se dopředu, pokud někdo před ním nebude mít technický nebo jiný problém.

Martin Prokop se celkově posunul na místo 13., Mirek Zapletal 19., Tomáš Ouředníček postupuje dopředu a je 37. a Boris Vaculík, který měl dnes technické problémy (prasklá vačka) a byl částí etapy protažen, klesl na  51. místo. Snad se jim podaří motor opravit.

Mezi kamiony se hned dva české kamiony dostaly do TOP5 – na 4. místě je Praga Aleše Lopraise a hned za ní je posádka Iveca Martina Macíka. Martin Šoltys je na místě devátém.