Druhá  etapa začínala v Al Wajh a po 393 km dovedla jezdce do bivaku poblíže města Noam. Etapa měla být technicky jednodušší než trať včerejší, ale zato měla být složitější pro navigátory. Rychlostní zkouška měřila 367 km. Vedla oblastmi s mnoha vyjetými stopami, ale ne všechny vedou správnou cestou do cíle. A navigátor musí najít tu správnou stopu a jí důvěřovat! Ale která to je? Rozhodování nebylo vůbec jednoduché…

Výsledky již jistě znáte z oficiálních stránek www.dakar.com, takže je netřeba přepisovat. Podívejme se tedy pouze na to, co se změnilo mezi našimi účastníky.

Martin Macík se svou posádkou se dnes umístili o jedno místo lépe než včera a tím si pojistil páté místo v celkovém pořadí. Naopak Aleš Loprais si o místo pohoršil, protože mezi něho a Macíka se vklínila Nikolájevova posádka Kamazu, která rychle dohání včerejší ztrátu. Uvidíme zítra…

Martin Šoltys dnes trochu bloudil, a tak je nyní na devátém místě.

Za zmínku určitě stojí i štěstí, které dnes měl tým Ultimate Dakar, když jim během etapy od horkých spalin z prasklého výfuku zahořela pneumatika na rezervním kole. Začínající požár se jim podařilo včas uhasit a mohli pokračovat do cíle. Tam dojeli jako 48. a celkově jsou nyní na 49. místě. Hned za Alonsem, kterému se technické problémy také nevyhnuly.

Dalším českým jezdcem v této kategorii je Martin Prokop, který dnes skončil kvůli třem defektům na pneumatice sice 14., ale zatím si celkově drží místo dvanácté.

Nedaleko za ním na místě 18. je po dvou etapách Mirek Zapletal se slovenským spolujezdcem Markem Sýkorou. Loni na Dakaru nebyli, ale letos se jim zatím daří.

Sledovaný Josef Macháček z týmu Buggyra se po včerejších problémech vrací do bojů o úspěšné umístění 29. místem.

Nejúspěšnějším naším dnešním čtyřkolkářem byl Zdeněk Tůma, který dohání ztrátu z první etapy. Dnes skončil na 8. místě a celkově se posunul na místo 11. I když ani jemu se nevyhnuly problémy, což vidíte v galerii níže.

Z našich motorkářů je na tom nejlépe Milan Engel na stroji KTM, který dojel 24. a stejné místo drží také v celkovém pořadí. Jan Brabec je nyní 32. těsně následován Martinem Michkem.

Etapa to byla těžká s mnoha blouděními. Někteří z jezdců přijeli do bivaku až za tmy. Při focení jsme po poušti ušli několik kilometrů a musím řící, nechtěl bych to jít po tmě.

Související obrázky: