Tak jsme opět vyrazili na sever. Tentokrát se v sousedním Polsku jel poslední závod cross country. Do startu Dakaru 2021 zbývá již méně než 90 dní, tak je čas pomalu dokončovat přípravy vozů. Víkendový závod Baja Drawsko je poslední možností v poměrně krátké dojezdové vzdálenosti z České republiky, ještě na poslední chvíli vyzkoušet techniku.

Pro nás byla nejzajímavější kategorie automobilů, ve které bylo přihlášeno hned několik českých posádek automobilů. No ne všichni opravdu přijeli. V osobních vozech byli přihlášeni:

  • 202 Miroslav Zapletal a Marek Sýkora s Hummer H3 EVO
  • 211 Zdenek Pořízek a Pavel Vaculík na Ford F-150
  • 216 Tomáš Ouředníček a Petr Hauptmann tentokrát na Hummer H3 EVO

A v kategorii kamionů:

  • 234 Martin Macík, František Tomášek a David Švanda na Iveco Powerstar
  • 235 Daniel Stiblík, Vojtěch Němec a Michal Motl na Liaz 111.154

Na start se nakonec postavily čtyři české posádky. Tomáš Ouředníček nedorazil.

Kromě našich jezdců zde samozřejmě nemohli chybět ani oblíbení místní závodníci v čele s populární posádkou Jakub Przygoński a Timo Gottschalk na voze Toyota Hilux Overdrive i Krzysztof Hołowczyc a Łukasz Kurzeja na BMW X3 nebo Michał a Julita Małuszyński na Mini John Cooper Works Rally.

V pátek se jel krátký prolog o délce 17,7 km. V sobotu se dvakrát jede etapa o délce 143,43 km. Velká výhoda této baji spočívá v tom, že dojezd na start je pouhých 12 km od bivaku. Navíc počasí dnes závodům přálo, a ačkoli na trati byly i poměrně velké louže, tak nepršelo.

A jak dopadli naši jezdci?

U Kamionů to je jasné – posádka Martina Macíka jr. na prvním místě a za ní posádka Stiblíkova. Víc kamionů nejede. Ale podíváme-li se na celkové pořadí všech automobilů v kategorii CEZ, tak Mirek Zapletal s Markem Sýkorou jsou na čtvrté pozici se ztrátou 20 sekund. Macíkova posádka je na místě devátém a o dvě místa za ním dojela posádka Zdenek Pořízek a Pavel Vaculík. Stiblíkova posádka dojela na 15. místě. Za nimi dojelo ještě dalších devět posádek v osobních vozech, takže lze říci, že kamiony ze Sedlčan osobáky hezky prohání!

Související obrázky: