O víkendu 17. a 18. července 2021 se ve vojenském polygonu na pobřeží Baltského moře poblíž města Ustka konaly maratonské offroadové závody. Přestože Ustka leží dost daleko od našich hranic, zúčastnilo se závodu v různých kategoriích čtyřkolek poměrně dost českých zástupců.

Na úvod si všichni závodníci projeli seznamovací okruh. Na trať tak najely najednou všechny vozy a již zde se ukázalo, že to nebudou mít až tak jednoduché. Některé vozy se totiž zahrabaly ještě než dojely na start a jeden dokonce ani neodstartoval a postupně se prohrabával zpět do depa.

V kategorii automobilů jel jeden český zástupce. Byla jím posádka František Macháček a Petr Hauptmann s jejich zeleným SSV Trexton. A v písku si František Macháček vedl opravdu suverénně! Ve třech jízdách ze čtyř s přehledem vyhrál a v jedné rozjížďce musel na trase opravovat variátor. Ten opravil a ještě dojel na třetím místě. Celkově tedy zvítězil a ziskem 100 bodů si upevnil celkové vedení v Orlen Super Race.

Mezi čtyřkolkáři a čtyřkolkářkami jela v kategorii Quad 2K i asi nejmladší závodnice víkendových závodů Maki Krejzlová na nejslabším stroji závodního pole Yamaha Raptor 250. I tak si vedla úspěšně a byla hodnocena na 19. místě celkového pořadí. V lepším výsledku jí bohužel zabránila spálená spojka v první rozjížďce, protože měla pouze jeden dojetý okruh. Ve stejné kategorii jel další český závodník Adam Veselý (Can-Am ds 450 mx), který skončil po problémech v první rozjížďce celkově třináctý. Nejlépe z našich jezdců se umístil Dominik Výchopeň na celkovém devátém místě. Po čtyřech závodech Orlen Super Race je Adam na třetím místě a Maki je pátá. Dominik s jedním odjetým závodem je 23.

V kategorii Quad 4K jel tentokrát pouze Adam Bezděk, který se přes problémy ve druhém kole umístil celkově na 17. místě a celkově si v Orlen Super Race drží šesté místo.

Byl to velmi vydařený víkend – fajn lidi, fajn počasí, písek, moře, slunce, a dokonce tu ani nebyl mobilní signál! Co si lze přát víc?