Ve čtvrtek prošel Evropou, Českou republikou i přes Radeč orkán Ignác. Kudy prošel tudy škodil a ničil. I přesto se podařilo organizátorům autokrosového seriálu Radeč Cup pohár města Úpice připravit závodní trať na sobotní závod.

Celkem ve třinácti kategoriích se v tomto seriálu letos naposledy utkalo téměř 90 jezdců. Jako obvykle i tentokrát byla nejsilněji zastoupena třída Racer Buggy 160, kde jsme nakonec viděli 14 jezdců. Poslednímu závodu sezóny moc nepřálo počasí, protože již od rána mrholilo a chvílemi drobně pršelo. Největší déšť se spustil při úpravě trati před finálovými jízdami, ale než se rozjeli jezdci do první finálové jízdy přešel do drobnějšího mrholení, aby následně přestal úplně.

Vzhledem k tomu, že se jel poslední závod sezóny byla u některých jezdců vidět snaha o zajetí co nejlepšího výsledku, což vyústilo v několik menších kolizí a hned tři boudy. Nikomu se ale naštěstí nic nestalo.

Letošní sezóna tímto závodním dnem skončila, a nám nezbývá než se těšit na sezónu příští!

I tentokrát na závodech vypomáhali pilníkovští hasiči ve složení:

  • Velitel: Dušan Hanuš
  • Řidič: Jiří Burian
  • Členové: Lukáš Kreszán a Miroslav Tesař

Publikováno: FOTO: Na trati Radeč Cupu závodilo téměř 90 jezdců. Zvládli déšť, bláto i kolize – Krkonošský deník (denik.cz)

z leva: Jiří Burián, Ladislav Saidl – ředitel závodu, Dušan Hanuš, Lukáš Kreszán a Miroslav Tesař