O víkendu 6. a 7. srpna 2022 ve Štikovské rokli u Nové Paky opět burácely motory mnoha závodních strojů. Tentokrát se zde jel klubový závod – Mezinárodní mistrovství Holandska.

V sobotu se odjely tréninky a ještě první a část druhých rozjížděk. Vzhledem k tomu, že to je mistrovství Holandska, tak nejvíce jezdců je samozřejmě holandských, ale našla se mezi nimi i řada českých zástupců. Jeli v různých třídách a rozhodně se neztratili. O všem ale rozhoduje neděle! Nejprve se dojely druhé rozjížďky. Po nich následovaly třetí rozjížďky a pak již semifinálové a finálové jízdy.

Do závodu se přihlásilo téměř 170 závodních strojů, proto muselo být i tradiční depo rozšířeno o přilehlé pole. I přes takto velký počet přihlášených závod probíhal plynule a bez větších problémů, takže se organizátorům dařilo dodržovat harmonogram jízd.

Závod byl zajímavý a místy dost dramatický, okořeněný několika nehodami. Nikomu se ale při nich naštěstí nic nestalo. Můj dojem ale je, že v řadách holandských vozů byla větší poruchovost vozů než je obvyklé.

Fotografie se připravují.

Fotografie ze soboty:

Fotografie z neděle: