Sobotní odpoledne přivítalo na jevanském náměstí několik barevných kamionů a dalších vozidel. Mezi nimi byla určitě barevně nejvýraznější a dnes asi i nejznámější dakarská kachna – Citroën 2 CV – Báry Holické a Lucie Engové. V sobotu 4. května 2024 se zde totiž opět sešli jezdci, mechanici i manažer z dakarských týmů. Z letošního Dakaru i z těch starších.

Před jevanským kinem se sjelo několik dakarských vozů, které se účastnily Dakaru. Všechny vidíte na fotografiích níže. Ervín Krajčovič přivezl i motorku Martina Michka. Starší motocykl přivezl Ivo Kaštan.

Setkání se zde uskutečnilo již potřetí a rovněž potřetí je moderoval Fanda Hejda. Spolu s ním jeviště v místním kině obsadili ještě motorkáři Ivo Kaštan a Miroslav Štorkán, fotograf Zbyněk Hozák, manažer Orion – Motor Racing Group Ervín Krajčovič, Tomáš Šikola z Buggyra Racing a posádka kachny Barbara Holická s Lucií Engovou i s mechanikem Tomášem Nerudou.

Na závěr místní starostka Pavlína Kratochvílová a Petra Kurková vylosovaly tombolu a rozdaly výhry. Poté řídily dražbu fotografie Zbyňka Hozáka z letošního Dakaru, kterou nakonec získal výherce za 10.000 Kč. Všechny peníze získané dnešní den na vstupném, dražbě i prodeji občerstvení putovaly nadaci Archa Chantal Poullain.

Akci také navštívil senátor Zdeněk Hraba s chotí a osvětlil divákům svůj vztah k této rallye.

Po celou dobu konání akce venku před kinem vyhrávala hudba a posluchači shlédli vystoupení Elvise Presleyho, poslechli si country kapelu Funebráci a Modern Talking revival.

A nyní video. Nejprve úvodní představení…

Z Dakaru až do Jevan I.

… a víte komu co Dakar dal a vzal?

Z Dakaru až do Jevan II.

Související obrázky: