Drifty jsme sice občas fotili, například třeba zde nebo jsme si povídali s Michalem Reichertem, ale minimálně, protože mají velmi nestandardní podmínky pro akreditace. Tentokrát jsme však udělali výjimku, protože jsme měli domluvenu schůzku s Michalem Reichertem. Proto se nebudu věnovat nepřístupnosti hlavních tribun, nefungujícímu radaru a dalšímu. Jeli jsme sem vlastně jen proto, že Michal nás sem pozval na spolujízdu nebo jak někteří říkají drift taxi. Když už jsme zde byli, tak jsme pořídili i pár fotografií jiných jezdců a jejich strojů.

„Představovala jsem si to ještě horší…“, řekla nám Hana Blažková poté, co projeli cílem. Jak jsi se na tuto jízdu těšila?

Jízdu jsem dostala také jako dárek a těšila jsem se na ni opravdu dlouho, a to díky různým covidovým opatřením. Ale dočkala jsem se!

Jaký to byl pocit, řítit se bokem proti svodidlům před tribunou?

Co myslíš? Jsou věci, které opravdu nejdou popsat slovy, ty se musí zažít na vlastní kůži 🙂

Vše je hrozně rychlé a pocit je to opravdu vzrušující, jak se ti ta zeď přibližuje 🙂 jen pár cm …

Měla jsi na to pěkný výhled… Nebála ses?

Z auta byl výhled pěkný, takže jsem si mohla vychutnávat celou jízdu. Jestli jsem se bála? No asi bych kecala, že ne, ale nebylo tak strašné, spíš takové to šimraní v břiše očekávaní, jaké to bude?

Stálo to za to?

Ano, stálo to za to! Moc se mi to líbilo! Michal je „ďábel“ za volantem v dobrém slova smyslu. Prostě přesně ví, co dělá a umí! Klidně bych jela i déle 🙂

Jak jízda probíhala?

V pátek kolem 13. hodiny jsme dojeli do Sosnové, kde již probíhaly tréninkové jízdy. Měla jsem hned jet, ovšem trochu se to oddálilo. Nejprve se ještě upravovalo něco na autě, poté zase organizátoři znovu skoro dvě hodiny přeměřovali hlučnost všech vozů. Ale nakonec chvíli po páté hodině jsem slyšela Michala, jak říká: „Tak jedem!“

Oblékla jsem si bundu a helmu, nasedla. Jeden z mechaniků mě ještě pomohl připoutat se a vyrazili jsme na start. Tam Michal řádně zahřál pneumatiky 😀 Už tím pro mě začal pořádný zážitek! Počkali jsme na zelenou a mohli vyrazit. Pak už následovalo mé první krásné rychlé kolo celé v driftu, za námi mraky kouře z pneumatik. No prostě nádhera! Doporučuji všem!

Jakou rychlostí jste asi jeli?

Tak to opravdu netuším, kolik jsme jeli. Ale pocitově fakt hodně rychle 😀

Je škoda, že v době, když jsi jela zase nefungovala časomíra, ale ostatní, když předtím ještě chvíli šla, jezdili rychlostí 110 až 120 km/hod.

Předpokládám, že z auta se Ti po jízdě ani tentokrát nechtělo?

Jasná věc, že se mi nechtělo, ale musela jsem uvolnit sedačku dalšímu zájemci o skvělý zážitek.

A já pak zůstala ještě dlouho vychechtaná a pobíhala po Sosnové a kochala se jízdami přítomných driftařů.

A ještě ostatní fotografie:

Související obrázky: