Dnes se jela nejdelší etapa 220 km závodního víkendu v okolí města Drawsko Pomorskie. Respektive na místním vojenském cvičišti. A dojet tam bylo dalších něco přes 100 km. A ještě zpátky. A k tomu bylo docela vedro…

Po dnešních etapách má nejlépe našlápnuto ke svému již šestému vítězství v ORLEN Baja Poland Krzysztof Hołowczyc s Łukaszem Kurzejou (MINI John Cooper Works Rally), kteří vedou před loňským vítězem této soutěže Jakubem Przygońskim a Timem Gottschalkem, také na MINI John Cooper Works Rally, o téměř šest a půl minuty. Na třetím místě je Vladimír Vasiljev s Konstantinem Žilcovem (Toyota Hilux Overdrive), kteří však ztrácí již 17,5 minuty na první posádku.

Další z favoritů a současný vedoucí jezdec světového poháru Orlando Terranova s Bernardo Graue (MINI All4Racing) odstoupili ze závodu z důvodu poruchy posilovače řízení. A ve druhé RZ měl zase problémy Jakub Przygoński, kterému v převodovce odešel třetí rychlostní stupeň, tak dojel RZ bez něj. Problém se nevyhnul ani vedoucí posádce, která musel měnit pneumatiku, což jim zabralo 2,5 minuty.

Technické problémy ale nebyly jediné, se kterými se posádky mohly setkat. Například čtyřkolkář Jan Velička o dnešní rychlostní zkoušce řekl: „Chyby v roadbooku a samé bloudění… 141 km byl pro mě konečný tam už ani roadbook nevěděl kudy kam. Organizátoři tam nejen mne stáhli na asfalt abych dokončil rychlostní zkoušku. Ani jedna čtyřkolka nedokončila RZ v čase. Nakonec nám RZ ukončili na 142 km. Druhá dnešní RZ byla pro nás zrušena. Mohu říci, že RZ byla dost těžká. Plná tvrdých dorazů a hledání cest. No uvidíme co nás čeká zítra…“ Nutno dodat, že ani motocykly již podruhé nejely.

Celkové výsledky po SS3:

  1. Hołowczyc / Kurzeja (POL / POL, MINI John Cooper Works Rally) 4: 50: 03,7 s
  2. Przygoński / Gottschalk (POL / GER, MINI John Cooper Works Rally) +6: 24,5 s
  3. Wasiliew / Żilcow (RUS / RUS, Toyota Hilux Overdrive) +17: 27,0 s
  4. Zapletal / Sykora (CZE / SVK, Ford F150 Evo) +22: 49,1 s
  5. Małuszyński / Małuszyńska (POL / POL, MINI John Cooper Works Rally) +22: 59,2 p
  6. Grajek / Brakowiecki (POL / POL, BMW X5) +49: 55,1 s
  7. Navarro / Sola (ESP / ESP, Can-Am Maverick X3) +1: 06: 31,2 s. 7
  8. Vorobyev / Shubin (RUS / RUS, Can-Am Maverick X3) +1: 08: 32,5 s
  9. Vilcāns / Vilcāne (LVA / LVA, Toyota Land Cruiser VDJ200) +1: 57: 59,3 s
  10. Vanagas / Rozwadowski (LTU / POL, Toyota Hilux Overdrive) +5: 52: 30,3 s

Kompletní výsledky najdete na oficiálních stránkách www.bajapoland.eu, kde jsou i další aktuální informace a zajímavosti.

Související obrázky: